úvod
ižádost - půjčky ihnedavizo
stin
iŽádost.cz > Druhy úvěrů

Druhy úvěrů

Úvěry, u nás často spojované s pojmem půjčky, nabízejí celou řadu možností a druhů. Ne každý přesně ví, co může od jednotlivého úvěru čekat a na co je vhodný. Následující stručný přehled vám dá základní informaci o tom, jaké možnosti současný bankovní sektor v oblasti úvěrů nabízí.

Základní účelový úvěr

Prvotní finanční službou, kterou nabízejí banky jsou účelové úvěry. Z Vaší strany přesně doložíte, na co si peníze berete a podle toho je bankou zhodnoceno riziko a další faktory ovlivňující schválení. Následně banka peníze přímo na jeden daný účel poskytne.

Neúčelový úvěr

Druhou možností jsou pak tak oblíbené spotřebitelské úvěry, tedy úvěry na cokoliv. Žadatel jen předloží potřebné doklady a dokumenty. Banka se nestará o to, kam peníze skutečně jdou a na co. Mohou být použity na cokoliv.

Speciální druhy úvěrů

Ke speciálním druhům úvěrů patří dobře známé kontokorentní úvěry, které fungují jako úvěrový rámec, který je možné využít na účtu do mínusu. Nepotřebujete mít na účtu žádné peníze a přesto můžete platit kartou a vybírat peníze. Za každý den, který je kontokorentní úvěr aktivní se platí úrokové platby. Dalším zajímavým úvěrem je revolvingový úvěr. Ten funguje jako automaticky obnovitelný. Stačí jeden úvěr splatit a již můžete na stejnou smlouvu za stejných podmínek čerpat úvěr další, nový se stejnými parametry.


Publikováno 18. 9. 2013
iŽádost.cz

Nejrychlejší způsob jak sjednat finanční produkty je online přes internet. Ušetřete svůj drahocený čas strávený ve frontách.


Internetové stránky www.iŽádost.cz, O projektu a kontakty, Podmínky použití a ochrana osobních údajů
© 2009 - 2023, všechna práva vyhrazena.
Informační web o financích, nejsme poskytovatelem půjček ani finančních produktů.