úvod
ižádost - půjčky ihnedavizo
stin
iŽádost.cz > P2P půjčky

Jak fungují P2P půjčky od lidí?

Nový způsob půjčování peněz dorazil už i k nám, Jedná se o rychlé a dostupné online půjčky, které jsou poskytovány napřímo mezi lidmi a se nazývají P2P půjčky od lidí. Jaké jsou jejich výhody? Výhodou je to, že nepotřebujete banku ani nebankovní společnost. Zde lidé půjčují lidem prostřednictví internetové platformy. Ta vše zastřešuje, posuzuje úvěruschopnost žadatelů a vytváří online tržiště.

Půjčka napřímo?

Půjčka je založena na principu peer to peer, kdy na jedné straně vstupují lidé, kteří mají dostatek peněz a hledají pro ně vhodnou investiční příležitost, aby je zhodnotili, tedy něco vydělali. Pro ně je to zajímavěší, než třeba investice do termínkvaných vkladů, nebo spořících účtů. Na druhé straně stojí žadatelé o půjčku, kteří z nějakého důvodu nechtějí klasickou bankovní, či nebankovní půjčku. Mezi nima je platforma, kterou u nás provozuje už několik společností. Ta se o vše stará. Jedná se o online systém virtuálního tržiště, kde se zobrazují poptávky po půjčce, ze kterých si pak investoři vybírají, komu půjčí. Platforma si za toto zprostředkování vezme provizi. Platforma posuzje scoring žadatele vytváří online aukci půjček. Investoři tak mohou nabídnou nějakou částku, kterou žadateli půjčí, takže se nakonec poskládá na jednu půjčku několik věřitelů. systém pak peníze zašle na účet žadatele, který ji splácí také platformě, ne přímo věřiteli. Ceký systém je anonymní.

Zonky

Nejznámější platforma u nás, je poměrně jednoduchá a přehledná. Zonky zprostředkovává půjčky od 20000 do 500000Kč. Vše je anonymní. Investoři mohou do jední půjčky investovat 200 až 5000 Kč, to slouží vyšší diverzifikaci a snížení rizika.

Bankerat

První platforma u nás, která P2P půjčky nastartovala. Bankerat provede scoring žadatele o půjčku a zařadí jej do aukce. Po schválaní půjčky si vezme provizi.

Benefi

Další platforma, která pracuje na podobném principu půjčování peněz od lidí, za což si vezme provizi.

Žlutý meloun

Žlutý meloun zprostředkovává také půjčky na bydlení. žadatelé jsou rozděleni do několik skupin, podle scoringu.


Publikováno 2. 11. 2017
iŽádost.cz

Nejrychlejší způsob jak sjednat finanční produkty je online přes internet. Ušetřete svůj drahocený čas strávený ve frontách.


Internetové stránky www.iŽádost.cz, O projektu a kontakty, Podmínky použití a ochrana osobních údajů
© 2009 - 2023, všechna práva vyhrazena.
Informační web o financích, nejsme poskytovatelem půjček ani finančních produktů.